Czech (Čeština)
Czech (Čeština)
English (en-GB)
Croatian (Croatia)

Chorvatská odysea: Na lodi po Jadranu

Chorvatsko, s jeho půvabnými plážemi, azurovým mořem a historickými skvosty, se stalo jednou z nejoblíbenějších destinací pro milovníky plavby na lodi. Země oplývá nejen kouzelnými přírodními scenériemi, ale také nabízí řadu moderních a dobře vybavených marin, které přidávají k pohodlí a luxusu celkového zážitku.


Chorvatské pobřeží, bohaté na přírodní přístavy s nesčetnými zátokami, plážemi a zákoutími, je skutečným rájem pro námořníky. Přirozená členitost chorvatského pobřeží umožňuje odpočinek a zastávky na mnoha místech. Pokud však po dlouhé plavbě hledáte místo, kde si budete moct bezstarostně odpočinout, budete se pravděpodobně chtít vyvázat v jedné z komerčních marin. V Chorvatsku je jich 50 a jsou členy sdružení marin. Celkově mají 13 200 mooringů v moři a 4 500 na pevnině. 


Mariny neustále pracují na zdokonalování a obohacování svých služeb a přizpůsobování se novým potřebám a přáním svých hostů. V mnoha marinách dnes tak najdete různé restaurace nabízející tradiční kuchyni, lékařské služby, služby charterových společností, ubytování v apartmánech a elektronický dohled a bezpečnost majetku hostů. Samozřejmostí jsou přípojka vody a elektřiny. Chorvatské mariny nejsou pouze místy pro kotvení, ale poskytují komplexní zážitek pro námořníky, kteří si chtějí užít nejen krásy mořského pobřeží, ale i špičkové služby a pohodlí.


Pojďme nyní podrobněji nahlédnout na některé z nejlepších:

ACI Marina Pula

Nachází se na jihovýchodním konci městského přístavu, přímo v srdci Puly. Marina disponuje 213 mooringy. Kotviště jsou vybavena připojením k vodě a elektřině s kapacitou až 125 A, což umožňuje připojení i lodí o délce až 40 m. ACI Marina Pula, nabízí všechnu potřebnou infrastrukturu včetně příjezdové rampy, dokovacích míst, restaurací a obchodů. Moderní prostředí této mariny ji řadí mezi nejlepší v Istře.

Marina Medulin

Tato marina se nachází na jižním konci Istrijského poloostrova a mezi nabízené služby patří lodní jeřáb, pronájem lodí a jachet. Díky své poloze je Marina Medulin ideálním výchozím bodem pro všechny, kteří budou chtít plachtit po severním Jadranu. Malá a útulná, obklopená tyrkysovým mořem a borovicemi, vás okamžitě uvede do relaxační a šťastné atmosféry. 

Marina Medulin má 85 mooringů. Voda a elektřina jsou k dispozici pro každý z nich, stejně jako využívání sociálního zařízení, bezplatné Wi-Fi a jedno parkovací místo. Molo a celá oblast mariny jsou střeženy 24 hodin denně včetně CCTV kamer.

Marina Tankerkomerc Zadar

Marina Zadar se nachází v srdci Jadranu, obklopena malebným souostrovím Zadarských a Kornatských ostrovů, které čítá více než 300 ostrovů, ostrůvků a skal. Díky tomuto krásnému prostředí volí mnoho námořníků z celého světa Marinu Zadar jako svůj výchozí bod do světa námořních dobrodružství.

Marina je umístěna přímo v centru tří tisíciletého města, které je bohaté na historické památky, archeologická naleziště, kulturní atrakce a moderní obchodní centra. Marina Zadar je bezpečným přístavem, přirozeně chráněným před větrem. Kromě standardních služeb, jako jsou 300 mooringů na moři, 200 suchých mooringů, jeřáby, automatická skluzavka atd., zde najdete také servis pro případné opravy nebo náhradní díly.

Pokud nemáte vlastní loď a toužíte po nezapomenutelné dovolené, máte tu možnost pronájmu motorových člunů nebo plachetnic. Po příjemném dni na moři si pak můžete vychutnat chutné večeře v jedné z místních restaurací.

Marina Kornati Biograd

Tato marina, s celkovou mořskou plochou (akvatorium) 91 912 m2 a pozemní plochou 39 688 m2, je jednoznačně jednou z největších námořních přístavů v Zadarské župě a jediným skutečným hnacím motorem rozvoje námořního cestovního ruchu na Biogradské riviéře. Umístěná uprostřed chorvatského pobřeží Jadranu, mezi Zadarem a Splitem v městě Biograd na Moru, v přírodní zátoce poloostrova samotného města, je chráněna před všemi větry.

Díky námořním možnostem samotného města a vizi a odvaze společnosti ILIRIJA d.d. umožnila Biogradu stát se nejen námořním městem, ale i centrem rozvoje námořního cestovního ruchu.

Rozšířením svých služeb a zvýšením kapacity na současných 854 mooeingů, z toho 70 na souši, a 15 mólů s připojením na elektřinu a vodu pro příjem plavidel o maximální délce 23 metrů, se Marina Kornati dostala mezi tři nejlepší chorvatské mariny.

Marina Mandalina & Yacht Club Šibenik

Tato marina se nachází v centru chorvatské části Jadranu, ve městě Šibenik, mezi dvěma národními parky: Kornatským souostrovím a vodopády řeky Krky. Nespornou výhodou této mariny je její poloha. Nacházející se na dně zátoky Šibenského kanálu, je přirozeně chráněna před větry. Poloostrov chrání marinu před severním větrem Bura, zatímco oblast mariny je chráněna betonovým plovoucím přístavním molem před jižním větrem Jugo.

Mandalina Marina disponuje 350 mooringy na vodě a 50 suchými kotvišti, umožňuje zakotvení lodí o délce až 75 metrů a poskytuje všechny očekávané výhody pro majitele, hosty a členy posádky. Mandalina Marina & Yacht Club je členem skupiny NCP a Dogus Group.


Vybavení mariny:

 • Připojení na pitnou vodu

 • Připojení na elektřinu

 • Telefonní připojení

 • Zabezpečení 24/7

 • Odborný personál mariny k dispozici od 8:00 do 22:00 hodin po celý rok

 • Bezdrátový a rychlý přístup k internetu

 • Sanitární zařízení a sprchy, prádelna

 • Hlídané parkoviště

 • Rozsáhlá nabídka charteru motorových člunů a plachetnic do délky 23 metrů

 • Oddělení pro firemní programy jachtingového charteru

 • Potraviny

 • Bar a restaurace

 • Benzínová pumpa vzdálená 0,2 nm

 • Největší nově otevřené nákupní centrum v Dalmácii: Dalmare, 1 km

 • Concierge služby: wellness centrum, příjem a odesílání pošty, dodávka denních novin, úklid, plnění nádrže palivem, catering na lodi, organizace cest, výletů a exkurzí, rezervace v restauracích, nákup vstupenek na sportovní události, divadlo, muzea, výstavy a další.

 • Přeprava na 2 mezinárodní letiště Zadar a Split

Marina Frapa Rogoznica

Marina Frapa je nejkrásnější marina na Jadranu a nepochybně jedna z nejkrásnějších na Středozemním moři. Nachází se ve středu chorvatského pobřeží mezi Šibenikem a Splitem, v srdci Dalmácie v městě Rogoznica, v krásné a ze všech stran chráněné zátoce Soline. Středem mariny je umělý ostrov, na kterém se nachází část zařízení, jako jsou recepce, kontrolní věž, servis, 396 metrů dlouhé tranzitní molo vhodné i pro megajachty, hotel "Otok" a přilehlé parkoviště, většina restaurací a další doprovodné obchodně-služební prostory.

Na pevninské části komplexu  jsou umístěny 10 molo s 450 plně vybavenými přístavišti a chráněný prostor pro 150 suchých kotvišť. Každému přístavišti je k dispozici připojení k elektrické energii a vodě prostřednictvím kvalitních energetických skříní na všech molech. 

Nedílnou součástí pevninské části jsou také hotel "Kopno", komplex otevřených bazénů s nočním klubem, bohaté sportovní centrum, hlavní kongresový sál a hlídané parkoviště. Celkový komplex mariny Frapa zabírá více než 136 000 m2. Dohlížecí systém na plavidla je organizován 24 hodin denně a videonahrávky jsou k dispozici i na vstupu do mariny. 

Marina Frapa se již 8 let po sobě těší ocenění Modré vlajky, což je dnes nejuznávanější model ekologického vzdělávání a informování veřejnosti v oblasti péče o moře a pobřežní oblasti.

ACI Marina Trogir

ACI Marina Trogir se nachází na severním pobřeží ostrova Čiovo, mezi Trogirským mostem a misom Čubrijan, naproti městu Trogir.

Marina disponuje 162 mořskými kotvišti a 35 místy pro kotvení lodí na souši. Všechna kotviště jsou vybavena přípojkami na elektřinu a vodu. Vybavení zahrnuje recepci, směnárnu, restauraci, sanitární zařízení (WC a sprchy), obchod s potravinami, servisní dílnu, jeřáb s nosností 10 t, parkoviště pro osobní vozidla, základnu pro pronájem lodí od ACI. Čerpací stanice pro palivo se nachází na západním konci přístavu.

ACI Marina Split

ACI marina Split se rozkládá na jihozápadním konci městského přístavu, severně od poloostrova Sustipan. 

Dlouhý vlnolam poskytuje účinnou ochranu před jižními větry a mořem. Marina je otevřena po celý rok a disponuje 364 mooringy v moři a 60 místy pro umístění lodí na souši. Všechny mooringy jsou vybaveny přípojkami na vodu a elektřinu. Vybavení mariny zahrnuje recepci, směnárnu, restauraci, snack bar, sociální zařízení (WC a sprchy), prádelnu, obchody s potravinami a námořní výbavou, servisní dílnu, jeřáb s nosností 10 t, navoz (35 t), zařízení na sundání stěžně, parkoviště pro osobní vozidla. Marina má také celoroční hraniční přechod v přístavu. Čerpací stanice pro palivo se nachází pod hotelem "Marjan" (100 m). 

ACI marina Split splňuje nejpřísnější ekologická kritéria v oblasti bezpečnosti a čistoty vody a životního prostředí a patří mezi 10 marin v systému ACI, kterým bylo uděleno vysoké ocenění "Evropská modrá vlajka".

ACI Marina Dubrovnik

ACI marina Dubrovnik patří mezi nejbezpečnější přístavy pro kotvení, úschovu a údržbu vaší lodě. Je také ideálním výchozím bodem pro kompletní námořní dobrodružství. ACI marina Dubrovnik získala nejvíce ocenění "Květ cestovního ruchu - Kvalita pro Chorvatsko" a uznání Modré vlajky. 

Od loňského roku mají hosté a návštěvníci ACI marina Dubrovnik k dispozici inovativní golfový areál ACI. ACI marina Dubrovnik je první a jedinou marinou na Jaderském moři, která tuto jedinečnou službu nabízí.

ACI marina se nachází na konci zátoky Rijeka Dubrovačka, jejíž šířka se pohybuje od 170 do 400 metrů až k snadno rozpoznatelnému klášteru ve vesnici Rožat. Disponuje 425 mooringy na moři a 140 místy pro umístění lodí na souši. Všechna kotviště jsou vybavena přípojkami na vodu a elektřinu.

Marina disponuje recepcí, směnárnou, kavárnou, aperitiv barem, restaurací, pivnicí, tenisovými kurty, bazénem, sociálním zařízením (WC a sprchami), prádelnou, mini nákupním centrem, prodejnou námořního vybavení, servisem, mobilním jeřábem s nosností 60t, parkovištěm pro osobní vozidla, čerpací stanicí pro palivo a plyn (500 m) a celoročním hraničním přechodem v přístavu Gruž.

Marina Frapa Dubrovnik

Marina Frapa Dubrovnik, otevřena v roce 2019, je moderní přístav situovaný v Grušském akvatoriu podél Lapadského pobřeží, přímo naproti trajektovému přístavu Gruž. Skvělá poloha blízko starého města Dubrovníka, zapsaného v roce 1979 na seznam UNESCO chráněného světového kulturního dědictví.

Marina nabízí 220 plně vybavených přístavišť pro lodí o délce od 10 do 50 metrů a také jedno přístaviště pro loď až do délky 100 metrů. Každé přístaviště disponuje elektřinou a vodou. 

Marina Frapa Dubrovnik je první v Chorvatsku, která poskytuje služby vyprazdňování nádrží přímo na každém přístavišti, což umožňuje lodím zůstat na svých místech. Zároveň je jedinou marinou na světě, kde jsou brány plně zakrytý a chráněny lehkou konstrukcí z plexiskla, poskytující námořníkům ochranu před letním horkem a nepříznivými zimními podmínkami. Navíc jsou osvětlený LED diodami, které v noci mění barvy, vytvářející zvláštní atmosféru pro námořníky i návštěvníky.

Součástí služebního objektu je prostorný restaurační areál s dvěma venkovními terasami s výhledem na Grušský akvatorij. Na vrcholu objektu se nachází slunná terasa s bazénem, lehátky a barem v bazénu. Marina disponuje 18 moderně vybavenými sociálními zařízeními, z nichž jedno je přizpůsobeno a vybaveno pro osoby s postižením. Recepce, srdce mariny, se nachází v přízemí služebního objektu, kde jsou také kanceláře personálu.

Chyťte vášeň vln, pokušení chorvatských marín čeká na vás!

Chorvatsko je nejen krásnou destinací, ale také ideálním místem pro nezapomenutelný zážitek na lodi. S mnoha skvělými marinami nabízejícími širokou škálu služeb a vybavení za přijatelné ceny, máte jistotu, že najdete tu pravou pro své potřeby. 


Chorvatsko se může pyšnit vynikající kvalitou svých marin, což potvrzuje i ocenění Zlaté kotvy. Tyto mariny nejenže splňují, ale i překračují očekávání i těch nejnáročnějších mořeplavců. Vydejte se na nezapomenutelné dobrodružství a objevte krásu Chorvatska z moře!