Czech (Čeština)
Czech (Čeština)
English (en-GB)
Croatian (Croatia)

Projekt SV Filip i Jakov: Nový horizont v Chorvatském bydlení

Ve stínu jadranských vln, v obci Filip i Jakov, kousek od známého Biogradu na Moru v Chorvatsku, se rozvíjí projekt s vizí přinést novou kvalitu bydlení. Projekt SV Filip i Jakov, který se teprve nachází ve fázi projektování, už nyní vzbuzuje zaslouženou pozornost. Jeho cílem je nabídnout bydlení, které spojí moderní architekturu a pohodlí s neopakovatelnou atmosférou chorvatského pobřeží.

O projektu

Hlavním bodem tohoto projektu je výstavba souboru apartmánových domů, které spojí představy o dokonalém bydlení u moře s jeho skutečnou realizací. Dva rodinné domy a jeden apartmánový dům s celkem čtyřmi jednotkami vzniknou na místě, odkud se naskýtá dechberoucí výhled na jadranské moře. Každá jednotka je navržena s myšlenkou na maximální komfort a souznění s okolní přírodou. Projektuje se s důrazem na kvalitní materiály a moderní design, aby zajistil dlouhodobou hodnotu a minimální dopad na přírodní prostředí. Během roku 2024 se očekává vydání stavebního povolení, s následným začátkem stavby.

Atraktivní letovisko s potenciálem růstu 

Filip i Jakov se nachází přibližně 25 minut jízdy od letiště Zadar a sjezdu z dálnice, což z něj dělá snadno dostupnou destinaci. Pojďme se podívat blíže na to, co dělá tuto oblast tak jedinečnou.

Jedriličarski klub SV Filip i Jakov

Tento prestižní klub je nejen centrem jachtařské komunity v regionu, ale také místem, kde se lze naučit vše potřebné o jachtingu a plachtění. Klub nabízí kurzy pro začátečníky i pokročilé, což z něj dělá ideální místo pro každého, kdo chce zažít dobrodružství na otevřeném moři. Jeho poloha blízko projektu znamená, že mořské dobrodružství je doslova na dosah ruky.

Národní park Kornati a park přírody Vransko jezero

Národní park Kornati, archipelág tvořený více než 140 ostrůvky, je rájem pro milovníky přírody a jachtingu. S jeho nádhernými skalnatými pobřežími, modrými lagunami a bohatým podmořským životem, je to místo, které osloví každého návštěvníka. Na druhé straně, Park přírody Vransko jezero, největší přírodní jezero v Chorvatsku, nabízí klidný únik do přírody s možností pozorování ptáků, cyklistiky a rybaření. Obě lokality jsou snadno dostupné z Filip i Jakov a nabízejí únik do klidu přírody.

Nejznámější vinařství v blízkosti

Region je domovem několika vynikajících vinařství, která jsou známá svou kvalitou po celé Evropě. Vinařství MasVin, nacházející se v blízkosti, je známé svým olivovým olejem a vínem, zatímco Vinařství Kraljevski Vinogradi nabízí nejen degustaci svých vynikajících vín, ale i krásné výhledy na Zadarský archipelág. Návštěva těchto vinařství poskytuje nejen možnost ochutnat místní produkty, ale i nahlédnout do bohatého zemědělského dědictví oblasti.

Maškovića Han ve Vraně

Tato historická stavba ze 17. století, která je vzdálena pouhých 20 minut jízdy od Filip i Jakov, je jedním z nejvýznamnějších osmanských památek v Chorvatsku. Původně postavena jako karavanseraj, dnes slouží jako muzeum a restaurace, kde můžete ochutnat tradiční dalmatské speciality. Maškovića Han je významným svědkem bohaté historie a kultury regionu.

"Magareće mlijeko" a jeho benefity

Magarečí mléko je v této oblasti vysoce ceněné díky svým výjimečným výživovým a léčivým vlastnostem. Obsahuje bohaté množství vitamínů a minerálů, má nízký tukový obsah a vysoké procento omega-3 mastných kyselin. Díky těmto vlastnostem je magarečí mléko známé pro své pozitivní účinky na zdraví, včetně posílení imunitního systému a zlepšení trávení. Jeho hypoalergenní povaha navíc činí magarečí mléko vhodným i pro osoby trpící alergiemi a kožními problémy. Produkce magarečího mléka v této oblasti rovněž podporuje udržitelné zemědělství a ochranu původních druhů. Pokud máte zájem o magarečí mléko a jeho produkty ve Filip i Jakov nebo jeho okolí, můžete navštívit Farmu Dar-Mar.

Na závěr

Projekt SV Filip i Jakov představuje perspektivní vizi bydlení v srdci Dalmácie. S kombinací moderního designu, úcty k přírodě a blízkosti k mnoha místním zajímavostem slibuje stát se synonymem pro kvalitní život u moře. Pro ty, kteří hledají útočiště v náruči jadranského pobřeží, se nabízí jedinečná příležitost stát se součástí něčeho výjimečného.