Czech (Čeština)
Czech (Čeština)
English (en-GB)
Croatian (Croatia)

Siargao – Malý ostrov velkých zážitků

Siargao, malý ostrov ve tvaru slzy na severovýchodním pobřeží Mindanaa, je známý jako hlavní město surfování na Filipínách. Tento přírodní ráj, zahrnutý do Luzonského moře, je oslavován pro svou neposkvrněnou krásu, rozmanité ekosystémy a uvolněnou atmosféru, která definuje jedinečný charakter ostrova.

Převážně nížinný terén Siargaa je zdoben bujnými tropickými kopcemi pokrytými vegetací. Západní část ostrova je charakterizována mangrovovými lesy, které poskytují domov různým druhům ptáků a mořskému životu. Východní pobřeží se otevírá do Filipínského moře, které je známé svými vlnami.

Ačkoli je Siargao stále relativně neobjevený, jeho krása a pohostinnost místních obyvatel přitahují dobrodruhy z celého světa.

Prozkoumávání Siargaa

Siargao se nejlépe objevuje na motocyklu. Cesta z hlavního turistického centra, General Luna, na jihovýchod k severnímu cípu trvá asi tři hodiny, což znamená, že je vhodné naplánovat na ostrově minimálně tři dny.

Houpací lanovka u řeky Maasin Secret

Na straně červeného mostu ve vesnici Maasin visí kokosová palma nad vodou. Místní děti vás budou zvát a žádat, abyste se houpali. Je to jeden z nejpůsobivějších míst na Siargau. Strávte dopoledne houpáním, vyjeďte na lodi po řece a nechte se ohromit jejich dovednostmi v houpání na laně. Nezapomeňte odměnit tato mladíky.

Magpupungko Rock Pools

45 minutová jízda podél úchvatného pobřeží vás zavede ke skalním bazénům Magpupungko. Pláž s bílým pískem a mnoha malými skalními bazény se objevuje během odlivu. Poradte se s místními, abyste zjistili nejlepší čas na návštěvu.

Pohled na palmy

Na hlavní silnici od jihu na sever narazíte na neuvěřitelný výhled na nekonečné moře palm. Není tam žádný nápis, ale je těžké minout takový ohromující pohled.

Surfování na Cloud 9

Pro mnoho lidí je Siargao synonymem pro surfování. A není divu, protože nejslavnější surferské místo zde – Cloud 9,  je považováno za jedno z nejlepších na světě. Velké vlny, které se lámou na útesu, přitahují zkušené surfaře, ale místo není vyhrazeno pouze profesionálům. Naučit se surfovat na Siargau je skvělý zážitek, který si oblíbí i začátečníci.

Pláž Pacifico

Pacifico na východním pobřeží je druhou největší turistickou oblastí Siargaa. Má ohromující bílou pláž a je známý pro surfování. Pacifico je jen 10 minut jízdy od skalnatých bazénů Magpupungko.

Nakupování v Siargao

Na hlavní ulici v General Luně se nachází malé butiky. Najdete zde vše od surferského a skateboardového oblečení po šperky a mnoho místních značek.

Island hopping na okolní ostrovy

Siargao je obklopeno jedním z největších mangrovových lesů na Filipínách a četnými úchvatnými ostrovy. Udělejte si jednodenní výlet do laguny Sugba, prozkoumejte 3 ostrovy nebo se vydejte ještě dál a přenocujte v Sohoton Cove. Kvůli nepříznivému počasí jsme nemohli podniknout žádnou z těchto aktivit.

Pláž Alegria

Vydejte se až na nejsevernější cíp Siargaa a navštivte pláž Alegria. Tento čistý úsek bílého písku a modré vody je ideální pro koupání a opalování.
Tip: Pokud máte více času, navštivte nedaleké vodopády TakTak.

Jezděte po cestách z kokosových palem

Existuje důvod, proč Siargao získalo titul „Nejkrásnější ostrov v Asii.“ Malebná silnice podél pobřeží je plná bílých pláží a kokosových palem a scenérie, která je po každém rohu stále působivější. Jednoduše jezdit celé hodiny, povídat si s místními a jak žijí, byla naše absolutně nejoblíbenější věc v Siargao.

Místní kultura a gastronomie

Prozkoumejte bohatou kulturu Siargaa, navštivte místní trhy a slavnosti, abyste lépe pochopili život zdejších obyvatel. Siargao je domovem etnických skupin, jako jsou Surigaonon a Mamanwa, a setkání s místními lidmi vám umožní nahlédnout do jejich tradičního způsobu života. Vyzkoušejte také místní kulinářské speciality, včetně čerstvého mořského ovoce a tradičních filipínských pokrmů.

Ubytování a ekoturismus

Siargao se snaží udržovat svou krásu a čistotu, a proto je v oblasti rostoucí obliba ekoturismu. Najdete zde ubytování od tradičních chat až po luxusní resorty, které jsou citlivé k životnímu prostředí. Některá ubytovací zařízení se angažují v ochraně místních ekosystémů a podporují udržitelný turismus.

Na závěr

Siargao, malebný ostrov plný svěže zelených kokosových palem obklopený křišťálově čistou vodou, je místem, kde se snoubí dobrodružství, surfování a neskutečná přírodní krása. Ať už jste odvážlivcem toužícím po vzrušení, nebo cestovatelem hledajícím klid a podmanivou přírodu, Siargao vám přináší neopakovatelné zážitky. Bez ohledu na vaše očekávání, ostrov vám nabídne nezapomenutelné chvíle.

 

Přijďte ochutnat vynikající místní jídlo, vyzkoušet si surfování na nezapomenutelných vlnách a prozkoumat všechny další skvělé aktivity, které "Nejkrásnější ostrov v Asii" nabízí.