Czech (Čeština)
Czech (Čeština)
English (en-GB)
Croatian (Croatia)

Nakoukněte do života na Costa del Sol: Slunce, sport a španělská kultura

Costa del Sol je oblíbenou, šik a kosmopolitní destinací pro turisty a expaty. Mnoho rodin a párů se zde usadí za skvělého slunečného počasí, přátelského životního stylu, čerstvé kuchyně, kultury a úžasných andaluských festivalů.

Je to skvělé místo pro výchovu dětí se spoustou sportů a aktivit, které si můžete vyzkoušet, a také řadou dobrých škol, ať už španělského původu nebo mezinárodních institucí. Je to také zábava pro dospělé, kteří si mohou užívat sporty na slunci nebo poznávat kulturu a kuchyni Costa del Sol.

Slunce a sport

Svět na Costa del Sol začíná s více než 320 slunečnými dny, které nabízejí neustálý důvod vydat se na písečné pláže a průzračné zátoky. Ale to není jen o lenošení u moře. Pro sportovní nadšence je to rajské hřiště. Můžete si užít golf na některém z přibližně 50 golfových hřišť, hrát tenis nebo basketbal, a dokonce se ponořit do vodních sportů. Pro ty, kteří hledají adrenalin, nádherná lyžařská střediska v pohoří Sierra Nevada jsou jen dvě hodiny od Malagy, takže si můžete užít surfování a lyžování ve stejný den. Fotbaloví fanoušci se mohou těšit na vášnivé zápasy Malagy ve španělské La Lize.

Andaluské festivaly

Andalusané pořádají jedny z nejlepších večírků ve Španělsku, každý měsíc alespoň jeden průvod. Mezi naše oblíbené patří pestrý karneval na zahájení půstu, dramatické průvody během Svatého týdne, ohňostroj na pláži na oslavu svatého Jana v červnu a festival španělských filmů v Malaze s Antoniem Banderasem jako čestným prezidentem. Nejlepším festivalem na Costa del Sol je bezpochyby srpnový Malažský veletrh s nepřetržitou devítidenní oslavou tradičních andaluských zvyků včetně okázalých šatů, vějířů a kastanět, úžasná vystoupení flamenca, živá hudba, jídlo a kolotoče.

Gastronomicky ráj

Pokud jde o gastronomii, Costa del Sol je královstvím tapas. Ochutnat můžete cokoliv od tradičního jamonu po česnekové krevety nebo pikantní patatas bravas. Čerstvé ryby a mořské plody hrají významnou roli v kuchyni pobřežních letovisek, zatímco další jídla, která můžete ochutnat, zahrnují rozinky Malaga (ve sladkých i slaných pokrmech), plato de los montes, studená polévka gazpacho s rajčaty, paprikou, okurkou a česnekem, studená ajoblanco polévka s mandlemi a česnekem, smažené smíšené mořské plody, bohaté estofados a masové kuličky v různých lahodných omáčkách.

Historické poklady

Costa del Sol je také domovem impozantní historie, takže návštěva některých z nejlepších uměleckých galerií, muzeí a starých budov vám pomůže zjistit více o této fascinující oblast. Navštívit musíte Picassovo muzeum v Malaze, citadela Alcazaba z 11. století, římské divadlo, býčí aréna z 19. století, katedrála a arabské lázně.

Rodinný ráj

A co život pro rodiny na Costa del Sol? Je to doslova sen, když máte k dispozici nekonečné možnosti pro rodinné zábavné výlety. Pokud můžete dostat děti pryč od pláže nebo sportovního centra, existují některé z nejlepších zábavních parků ve Španělsku, kde můžete otestovat váš adrenalin nebo si užít rodinný výlet. Tivoli World v Benalmádena je jedním z nejoblíbenějších s dechberoucími jízdami a skvělými show pro všechny věkové kategorie. V Benalmádena můžete také navštívit akvárium Sea Life s více než 2 000 rybami včetně žraloků a přístav Selwo s mořskými savci včetně delfínů a tučňáků a také exotického ptactva. Nedaleké Torremolinos je domovem prvního španělského vodního parku Aqualandia, který vás ochladí, a Krokodýlího parku, jediného parku svého druhu v Evropě.

Hory a přírodní krásy

A pokud se odhodláte vzdát pláž vydejte se do vnitrozemí a objevte impozantní hory a přírodní parky Andalusie. Skvělým místem pro začátek je procházka mezi neobvyklými vápencovými skalními útvary v přírodní rezervaci El Torcal v horách mezi Antequerou a Malagou. Jen dvě hodiny od Malagy se nachází impozantní pohoří Sierra Nevada, které je v zimě oblíbeným lyžařským střediskem a po zbytek roku je skvělým místem pro pěší túry. Pohoří Montes de Malaga se svým chladivým vodopádem a řekou Guadalmedina protékající přímo Malagou se nachází přímo na prahu přímořského města a poskytuje městu na pláži dramatickou kulisu. Jsou skvělé na jednodenní výlet nebo kempování.

Nákupy a styl

Zatímco supermarkety jako Carrefour a Eroski poskytují každodenní potřeby za dobrou cenu, nakupování na Costa del Sol může být mnohem vzrušující. Týdenní venkovní trhy a denní trhy s oblečením, domácími potřebami, čerstvým ovocem a zeleninou, rybami, masem a místními produkty jsou našimi oblíbenými nákupními destinacemi. Centrální trh Málagy, Atarazanas, je fantastický pro maso, jako je kozí nebo jehněčí, stejně jako korýše a olivy. Návštěva trhu je skvělou příležitostí, jak se smísit s místními obyvateli a mluvit španělsky.

Dobře propojená destinace

Dopravní spojení na Costa del Sol je fantastické, takže můžete klidně prozkoumat zbytek Španělska. Mezinárodní letiště Malaga je 8 km od centra města. Hlavní silnice A7 vede podél celého jižního pobřeží, spojuje oblíbená letoviska Costa del Sol jako Malaga, Marbella a Estepona a zajišťuje spojení do velkých měst, jako je Córdoba, Sevilla a Valencie. Existuje také vysoce efektivní vysokorychlostní železniční síť, která spojuje Malagu s dalšími velkými městy, jako je Madrid a Barcelona.

Na závěr

Costa del Sol není jen destinací pro dovolenou, ale životním stylem pro ty, kteří touží po spojení fantastického počasí, sportovních výzev a pohlcující kultury. Od nekonečných slunečných dnů na písečných plážích po adrenalinové sporty a barevné andaluské festivaly, tato oblast nabízí dokonalý mix pro rodiny, sportovce i milovníky kulinářských požitků. S historickými poklady, rodinnými výlety, impozantními horami a živými trhy je Costa del Sol místem, kde slunce nesvítí jen na nebe, ale i na život samotný.