Czech (Čeština)
Czech (Čeština)
English (en-GB)
Croatian (Croatia)

Inspireli Miris Garden Competition 2023: Inspirace nezná hranice!

Ve spolupráci s Inspireli Awards jsme uspořádali Inspireli Miris Garden Competition, kde se architektonická vize stala hnací silou pro budoucnost dovolenkových letovisek.

Jak to probíhalo? Nabídli jsme studentům architektury z celého světa účast na zcela unikátním vzdělávacím projektu – celoroční resort v Chorvatsku - a spojili jsme tak soutěž a vzdělávání do jednoho projektu. Tento projekt umožnil studentům nejen zapojit se do vytváření finálního designu, ale hlavně spolupracovat s dodavateli produktů a technologií od návrhu až po samotnou realizaci.

V minulém roce se představilo 240 studentů architektury ze 38 zemí, kteří sdíleli své nápady a kreativitu. Jejich nápady a vizionářské přístupy k architektuře vytvořily 163 návrhů, z nichž bylo vybráno 30 finalistů, a nakonec jsme mohli vyhlásit vítěze ve šesti kategoriích. Tyto vítězné projekty, vytvořené studenty z České republiky, Slovenska a Kosova, reflektovaly respekt k přírodě s použitím místně specifických materiálů, jako jsou kámen a dřevo.


Každý z nich se týkal vytvoření jedné zóny budoucího všestranného resortu u města Starigrad – Miris Garden. Vítězné projekty poslouží jako prvotní nápady pro finální návrhy budov v chorvatském letovisku.

Vítězové nebyli odměněni pouze cenami, ale měli také možnost účastnit se pětidenního workshopu na Katedře architektury Fakulty stavební Českého vysokého učení technického v Praze. Zde pod vedením hlavního architekta Martina Dudaška a odborníků z Lumion CZ&SK vytvořili profesionální 3D vizualizace svých projektů. 

Vítězové v každé kategorii

Inspireli je více než jen soutěž. Je to komunita, která poskytuje studentům architektury nástroje, znalosti a inspiraci, které potřebují pro rozvoj svého uměleckého potenciálu. S podporou Inspireli se studenti stávají součástí globální sítě a získávají přístup k nejnovějším trendům a inovacím v oblasti architektury.

Další fotky z průběhu projektu

Slovo na závěr

INSYN, jako developerská skupina je hrdá na to, že společně se spolupracovníky může mladým lidem a studentům architektury poskytovat pevné tvůrčí zázemí k realizaci jejich nápadů. Vidíme v tom velké plus pro budoucnost tohoto oboru, kdy se spolupodílíme na vzdělávání budoucích perspektivních architektů, kteří, doufáme, postupně půjdou v našich šlépějích. Už teď se těšíme na další projekty!