Czech (Čeština)
Czech (Čeština)
English (en-GB)
Croatian (Croatia)

Proč je chorvatský nemovitostní trh skvělou příležitostí pro investování?

Chorvatský realitní trh v posledních letech získal značnou pozornost mezinárodních investorů a čeští investoři nejsou výjimkou. Chorvatsko s jeho nádherným pobřežím, malebnou krajinou, bohatým kulturním dědictvím a rostoucí ekonomikou nabízí atraktivní investiční destinaci pro ty, kteří hledají výnosné příležitosti v realitním sektoru. V tomto článku se zaměříme na důvody, proč by čeští investoři měli zvážit chorvatský realitní trh, a prozkoumáme současné trendy a dostupné příležitosti.

Příznivé hospodářské a politické klima

Chorvatská ekonomika se neustále rozvíjí díky turismu, zahraničním investicím a robustnímu služebnímu sektoru. Vstup země do Evropské unie v roce 2013 dále posílil její pozici jako stabilní a atraktivní investiční lokalita. S každým rokem přibývá návštěvníků, včetně českých turistů, kteří si užívají blízkosti a kulturních podobností, a poptávka po kvalitních nemovitostech v Chorvatsku stoupá. Tento trend je podpoření zvyšující se životní úrovní Chorvatů

Krásné pobřežní lokality

Pobřeží Chorvatska podél Jaderského moře je jedním z jeho hlavních lákadel. Od živých měst jako Dubrovník, Split a Zadar po malebná pobřežní městečka jako Poreč a Rovinj nabízí země širokou škálu malebných lokalit. Tyto oblasti jsou vyhledávané turisty, což je činí ideálními pro investice do rekreačních pronájmů, hotelů nebo rezidenčních nemovitostí. Čeští investoři mohou využít rostoucí poptávky po pobřežních nemovitostech a využít stabilního přílivu turistů hledajících ubytování.

Dostupné ceny nemovitostí

V porovnání s některými dalšími evropskými zeměmi nabízí Chorvatsko relativně příznive ceny nemovitostí. Tato dostupnost spolu s rostoucí popularitou země poskytuje vynikající příležitost českým investorům pořídit si nemovitosti za ceny často nižší než v českých krajských městech. Ať už se jedná o okouzlující byt v historickém městě nebo vilu s výhledem na moře, Chorvatsko nabízí různé možností.

Potenciál v oblasti turismu a pronájmů

Chorvatský turistický průmysl za posledních pár let zaznamenal významný růst, s více než 20 miliony turistů, kteří zemi každoročně navštěvují. Tento trend poskytuje lukrativní potenciál pro pronájem nemovitostí majitelům, zejména v oblíbených turistických destinacích. Čeští investoři mohou těžit z této poptávky tím, že budou kupovat nemovitosti pro krátkodobé pronájmy a spolupracovat s místními společnostmi pro správu nemovitostí, které jím zajistí pravidelny příjem z pronájmů.

Iniciativa a podpora vlády

Chorvatská vláda zavedla různé iniciativy s cílem přilákat zahraniční investice, včetně realitního sektoru. Tyto iniciativy zahrnují daňové pobídky, zjednodušené postupy pro nákup nemovitostí a vytvoření zvláštních ekonomických zón. Tato opatření mají za cíl usnadnit investice a poskytovat dodatečné výhody pro investory, kteří se chtějí pustit do chorvatského realitního trhu.

Kromě toho vláda zavedla pobídky pro projekty renovace a oživení, které podporují obnovu historických budov a kulturních památek. Tyto iniciativy mají za cíl stimulovat ekonomickou činnost, podpořit cestovní ruch a dále zvýšit atraktivitu chorvatského trhu s nemovitostmi.

Závěr

Pro české investory, kteří chtějí diverzifikovat své portfolia nemovitostí a těžit z rostoucí popularity Chorvatska, představuje chorvatský realitní trh slibnou příležitost. S jeho krásnými pobřežními lokalitami, příznivým hospodářským klimatem, dostupnými cenami nemovitostí a rostoucím turismem nabízí trh širokou škálu investičních možností. Prostřednictvím pečlivého výzkumu, hledání odborných rad a informovanosti o tržních trendech mohou čeští investoři činit informovaná rozhodnutí a potenciálně si užít významné zhodnocení svých investic na chorvatském realitním trhu.